понеділок, 12 листопада 2018 р.

Про тих, хто перетворює свій біль на силу



У 2014 р. в Олімпійському парку королеви Єлизавети в Лондоні відбулися перші міжнародні спортивні змагання для поранених чи хворих військовослужбовців та ветеранів військової служби у зоні бойових дій або миротворчих операцій  країн-членів НАТО і стратегічних партнерів альянсу – «Ігри нескорених (Invictus Games), засновані принцом Уельським Гаррі для мотивації людей, скалічених війною, боротися за самих себе. У них взяли участь близько 300 учасників з 13 країн, які воювали на боці Великої Британії в останніх військових кампаніях.
Право взяти участь в «Іграх нескорених» Україна вперше отримала у 2017 році як союзник НАТО у миротворчих операціях на Балканах, Близькому Сході та в Африці, а також у зв’язку з АТО на сході держави. Це були вже треті ігри (другі проводились у 2016 р. в Орландо, США), вони включали 11 видів спорту і проходили в Торонто, Канада. Українська команда показала один з найкращих результатів серед 17 країн, виборовши 14 медалей: 8 золотих, 3 срібні та 3 бронзові. Найрезультативніший спортсмен Національної збірної Павло Будаєвський у 2014-му під Іловайськом був поранений у плече, куля зачепила суглоб і м’язи. Думки про те, що він невдовзі повернеться до басейну, підняли чоловіка з лікарняного ліжка. На змаганнях нескорених армієць за один день здобув одразу 4 золоті медалі: у запливах на дистанції 50 та 100 метрів вільним стилем, 50 метрів на спині і 50 метрів – брасом! Так поранення стало стартом нового життя для Павла складного та повного звершень.
       Успішний дебют нашої збірної надихнув багатьох травмованих українських військовослужбовців на захоплення спортом, який допомагає їм повертатися до повноцінного та активного життя.
        20-27 жовтня 2018 р. у Сіднеї, Австралія, на четвертих Іграх нескорених українські військовослужбовці та ветерани вкотре продемонстрували незламну силу духу та показали, як воля до життя та віра в свої здібності виявляються сильнішими за обставини. У цьогорічних змаганнях брали участь 18 національних збірних: з Афганістану, Австралії, Канади, Данії, Естонії, Франції, Грузії, Німеччини, Іраку, Італії, Йорданії, Нідерландів, Нової Зеландії, Польщі, Румунії, України, Великобританії, США. Вони змагалися в 12-ти видах параспорту: екстремальне керування від Jaguar Land Rover, регата, вітрильний спорт, волейбол сидячи, баскетбол у візках, регбі у візках та ще 6-ти, у яких брали участь й українські спортсмени: стрільба з луку, легка атлетика, веслування на тренажерах, пауерліфтинг, велоспорт на шосе і плавання.
 Право представляти Україну на Invictus Games-2018 вибороли під час Національних ігор нескорених представники Збройних сил, Національної гвардії, Служби безпеки України, прикордонник та представник Добровольчого українського корпусу (Правий сектор). Враховуючи велику кількість учасників відбору, члени комісії враховували психологічну стійкість кандидата до збірної, його здатність працювати у команді, дисципліновано виконувати завдання і вказівки тренерів і ступінь соціальної адаптованості. Сформована з 15 осіб українська збірна здобула 20 медалей: 7 золотих, 10 срібних та 3 бронзові. «Наші Нескорені – найкращі. Вони – обличчя України – сильне, красиве, патріотичне!» – стверджує президент України Петро Порошенко.
І все було б добре, якби в Україні не розгорівся скандал навколо золотого призера «Ігор нескорених» спортсмена-пловця Олександра Бєлобокова, якого звинувачують у тому, що він лише видає себе за учасника бойових дій, і травма у нього побутова, а оргкомітет збірної не може документально й аргументовано довести протилежне. Така ситуація складає сумнівну славу Україні, нівелює статус ветерана в суспільстві…
Наступні «Ігри нескорених» відбудуться в Голландії у 2020 році. Формат змагань передбачає повне оновлення команд, аби залучити максимальну кількість ветеранів, тож і склад української збірної буде змінений на 100%. Будемо надіятися, на цей раз до неї потраплять справжні ветерани – 100%!

Немає коментарів:

Дописати коментар